Leden 2009

6. kolo

26. ledna 2009 v 10:42 Liga 2008/2009
ŠK Pavon - Mosquitos Komárov

Odložený zápas s Pavonem jsme dohrávali v sobotu 24.01.2009. V sestavě Saska, Péťa, Marcel, Dáňa, Kóša a Dáva jsme vyrazili do Hořovic odehrát šestý ligový zápas. Domácí se sešli v silné sestavě - Kebrdle, Elgr, Kašša a Černohorský a tak jsme tušili, že nebude jednoduché si odvézt nějaký ten bod.

První sérii jsme nezačali vůbec špatně - Marcel sice v opatrném zápase s Kebrdlem prohrává, ovšem Péťovi to sedlo a výhrou nad Elgrem srovnává. Dáňa po velkém boji překvapivě poráží Kaššu, ale Saska v nevydařeném zápase proti Černohorskému nechává domácí srovnat stav na 2:2. Následuje čtyřhra, která rozhodne o průběžném vedení. Za domácí nastupuje Kašša-Černohorský proti Marcelovi s Dáňou - bohužel zápas jsme nezvládli a domácí ve třech lezích vítězí.

V další sérii jsme udělali jednu změnu, když Saska pustil do hry Kóšu. Nejdřív ještě ale nechávají Péťa i Dáňa body domácím, když oba prohrávají smolně ve třech lezích. Střídající Kóša nastupuje rovnou do velmi těžkého zápasu proti Kaššovi a bohužel také prohrává. Jediný Marcel získává bod nad Černohorským. A tak stav před cricketem je už celkem nepříznivý 6:3.

Do cricketu nastupuje Saska s Péťou proti Elgrovi s Kebrdlem - domácí získali výhodu první šipky, ale i přesto byla hra velice vyrovnaná. Rozhodovalo se do poslední šipky - obě družstva měla připsána stejně bodů a chyběli už jen středy. Díky výhodě začátku jako první vyplnili všechna pole domácí a asi v tu chvíli měla hra skončit a domácí získat leg, automat ovšem nechal ještě dokončit stejné kolo i nás a vyplněním středů hra skončila remízou - což se jentak nevidí. Po delší dohodě jsme tedy jako na začátku házeli na střed a vyhráli. Další leg byl také velmi vyrovnaný a prakticky se také rozhodovalo do poslední šipky - domácí sice měli připsáno více bodů, ale jako poslední jim chyběli středy, které ne a ne trefit, díky tomu jsme si na středy připsali a hru vyhráli. Průběžný stav jsme tedy po infarktovém cricketu snížili na 6:4.

V poslední sérii by jsme museli k celkovému vítězství všechny zbývající zápasy vyhrát a k remíze chybovat jenom v jednom. Jako první nastoupil Dáňa proti Kebrdlemu, ale i když bojaval stejně to nestačilo. Zbývá nám tedy už jen remíza. Jako další nastoupil Kóša proti Elgrovi, ale bohužel také prohrává a už je jasné že si z Pavonu žádné body nepřivezeme. Další zápas hraje Dáva, který vystřídal za Marcela, ale proti Kaššovi je také neúspěšný. Posledním zápasem ještě upravil Péťa svou výhrou nad Černohorským celkové skóre na konečných 9:5.

Body: Péťa 2,5b., Marcel 1b., Dáňa 1b., Saska 0,5b., Kóša 0b., Dáva 0b.

V příštím zápase přivítáme doma Eldorádo Jarov a ukončíme první polovinu sezóny.

5. kolo

12. ledna 2009 v 11:30 Liga 2008/2009
Mosquitos Komárov vs. DC Jitřenka Praskolesy

Zápas s Jitřenkou jsme posunuli o týden později na 11.01.2009. Po delší pauze jsme hráli na domácí základně na Růžku. Sešli jsme se v sestavě Péťa, Saska, Marcel, Kóša, Dáva a Dan.

První čtyř zápasovou sérii začínali Saska a Péťa. Jako první úspěšně dohrál Saska a tím jsme se ujali vedení, bohužel v zápětí nechal Péťa hosty srovnat. Sérii zakončují Marcel a Kóša. Zásluhou Marcela jdeme opět do vedení, bohužel Kóša nechává hosty opět srovnat. Po opatrném začátku následuje čtyřhra, kterou si spolu zahráli Marcel a Kóša - dobrými výkony si celou dobu hlídali protihráče a bez ztráty legu vítězí. Mosquitos jdou opět do vedení, stav je 3:2.

V další sérii máme jedno střídání, když Kóša pouští do hry Dávu. Sérii začínají opět Péťa a Saska a tentokrát oba vítězí a tím ujišťují vedení. Následuje Marcel, který také vyhrává, bohužel střídající Dáva prohrává. V této sérii jsme si pojistili vedení na 6:3. Na řadě je cricket, do kterého jako vždy nastupují Péťa a Saska - v obou lezích si hned od začátku vytvořili nad soupeřem náskok, který si pohlídali až do zavření. Výhrou v cricketu získáváme sedmý bod, který zajišťuje celkově remízu. Remíza nám samozřejmě nestačí a tak do poslední série jdeme s tím, že minimálně jeden bod musíme uhrát.

V poslední sérii opět střídáme - Saska pouští do hry Dáňu a Kóša se vrací zpět místo Dávi. Jako první dohrál Péťa a svojí výhrou zaručuje pro Mosquitos celkové vítězství. Střídající Dan taky vyhrává, Marcel přidává ještě bod a jako poslední svou výhrou doráží soupeře Kóša. Konečné skóre je tedy 11:3 pro Mosquitos.

Dnešní zápas jsme zvládli výborně a první výhrou v novém roce jsme navázali na poslední zápas v roce minulém. Příští velmi těžký zápas hrajeme v Pavonu v Hořovicích.

Body: Marcel 3,5b., Saska 2,5b., Péťa 2,5b. Kóša 1,5b., Dan 1b., Dáva 0b.